Wyjazd do Florencji 2018r.

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej po raz kolejny wzięli udział w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską - mobilność kadry w ramach programu Erasmus+ .

Tym razem dwie nauczycielki języka angielskiego A. Waracka-Zyśk i A. Przywoźna wyjechały do Włoch, do miejscowości Florencja na kurs metodyczny w celu wymiany doświadczeń zawodowych oraz zdobycia wiedzy na temat efektywnych metod nauczania języka angielskiego . Nauczycielki uczęszczały na kurs dotyczący rozwiązywania konfliktów i zapobieganie przemocy w szkole. Poznały też zasady pracy metodą projektu. Zajęcia były prowadzone przez bardzo doświadczonych i kompetentnych instruktorów szkoły językowej Europass Teacher Academy Florence.

Program Erasmus + działa w wielu krajach Unii Europejskiej, dlatego w kursie brali udział nauczyciele z Polski, Hiszpanii, Rumunii, Bułgarii i Finlandii. Podczas zajęć nauczyciele mogli wymieniać się doświadczeniem i spostrzeżeniami co do efektywności metod i sposobów rozwiązywania konfliktów. Sesje były profesjonalnie przygotowane, zawierały dużo praktycznych przykładów i porad.

Poza częścią edukacyjną kursu nauczyciele mieli możliwość zwiedzania Włoch i Florencji. Dzięki zaplanowanym wycieczkom z przewodnikami można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dotyczących historii, kultury i kuchni tego kraju. Udział w projekcie z pewnością znajdzie odzwierciedlenie w pracy dydaktycznej nauczycieli.

Autor: A. Waracka-Zysk, A.Przywoźna