To miasto, ta wioska-bliskie memu sercu

5 czerwca 2019

W maju, uczniowie kl.IIIb realizowali projekt pt. „To miasto, ta wioska-bliskie memu sercu”. Celem projektu było rozbudzenie zainteresowania urokami ziemi rodzinnej z uwzględnieniem walorów historycznych i turystycznych; rozbudzenie poczucia przynależności do danego regionu; kształtowanie umiejętności zdobywania wiedzy, a także rozbudzenie potrzeby kontaktu z przyrodą.

Podczas realizacji projektu uczniowie zapoznali się z historią swojej miejscowości poprzez dostępne filmy, wykonali plakaty, stworzyli album oraz prezentacje multimedialne.

Dzieci zdobyły wiele ciekawych informacji o swojej miejscowości. Mają świadomość przynależności do społeczności lokalnej. Praca w grupach pobudzała je do aktywnych i twórczych działań, jednocześnie stwarzała możliwość uczenia się od siebie nawzajem.

prezentacja 1

prezentacja 2